10/3/2024
Την Τρίτη 12 Μαρτίου 2024 στις 12.00, στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιηθεί συνέντευξη Τύπου στο πλαίσιο της Πορείας Μνήμης με τίτλο «Ποτέ Ξανά, Θεσσαλονίκη-Άουσβιτς 81 χρόνια από την αναχώρηση του πρώτου συρμού».
![](https://timeforgoodnews.gr/wp-content/uploads/2024/03/BANNER-696x984-1.jpg)
Την Πορεία Μνήμης διοργανώνει ο Δήμος Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την Ισραηλιτική Κοινότητα Θεσσαλονίκης, το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και το Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος, την Κυριακή 17 Μαρτίου 2024.